دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 874
تعداد نوشته ها : 24
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي

جذب کم ویتامین K با خطر بالای شکستگی استخوان همراه است. فقط یک فنجان کلم بروکلی تا ۹۲ میکروگرم ویتامین K دارد. این مقدار تا ۱۰۰ درصد و حتی بیشتر نیاز روزانه ی شما را به ویتامین K را تامین می کند. مصرف مقادیر کافی ویتامین K باعث بهبود سلامت استخوان و جذب بهتر کلسیم و کاهش دفع آن از طریق ادرار می شود. کلم بروکلی همچنین نیاز بدن به کلسیم را تامین می کند. یک فنجان کلم بروکلی تا ۴۳ گرم کلسیم دارد.

اکسیر جوانی

ویتامنی C آنتی اکسیدانی است که در تمام محصولات و سبزیجات تازه یافت میشود. خوردن ویتامین C به کاهش آسیب های پوستی ناشی از آفتاب سوختگی، کاهش چین و چروک و بهبود کلی بافت پوست کمک می کند. بسیاری از مردم فکر می کنند که مرکبات بیشتر نیاز آن ها به این ویتامین را تامین می کند اما آیا می دانید که یک فنجان کلم بروکلی تا ۸۱ میلی گرم ویتامین C دارد. همچنین ویتامین A و ویتامین E که هر دو در حفظ سلامت پوست حیاتی هستند هم در کلم بروکلی موجود است.

بهبود هضم غذا و سم زدایی

خوردن غذاها با فیبر کافی می تواند از یبوست جلوگیری کرده و سلامت دستگاه گوارش را تضمین کند. همچنین این ماده ی غذایی خطر سرطان روده را نیزکاهش می دهد. فیبر کافی در رژیم غذایی باعث تنظیم سیستم گوارشی و دفع روزانه ی سموم از طریق صفرا شده و همچنین طبق مطالعات جدید این ماده ی غذایی در تنظیم سیستم دفاعی بدن و همچنین پیشگیری از التهاب هم نقش دارد.


کلم بروکلی زیر ذره بین

با توجه به پایگاه اطلاعاتی کتابخانه ملی کشاورزی آمریکا، یک فنجان کلم بروکلی خام خرد شده (حدود ۹۱ گرم) حاوی ۳۱ کالری، ۰ گرم چربی، ۶ گرم کربوهیدرات (از جمله ۲ گرم قند و ۲ گرم فیبر) و ۳ گرم پروتئین است. همانطورکه پیش از این نیز گفتیم یک فنجان کلم بروکلی بیش از ۱۰۰ درصد نیاز شما بهویتامین K وC را فراهم می کند و همچنین منبع خوبی برای ویتامین A و فولات وپتاسیم است. کلم بروکلی با توجه به امتیاز ANDI (شاخص تراکم مصالح غذایی) جز ۲۰ غذای برتر می باشد و از درصد بالایی از مواد معدنی و کالری کم بهره مند است.


منبع: http://7ganj.ir/%d9%81%d9%88%d8%a7%db%8c%d8%af-%d8%ae%d9%88%d8%a7%d8%b5-%da%a9%d9%84%d9%85-%d8%a8%d8%b1%d9%88%da%a9%d9%84%db%8c/

X